Zelené saténové povlečení – ideální volba do Vaší ložnice

O tom, že kvalitní spánek je pro náš organismus velmi důležitý a že ideálně bychom měli spát cca 8 hodin denně, už většina z nás určitě slyšela. Stejně tak víme, že postel a matrace patří mezi věci, na kterých bychom rozhodně neměli šetřit – koneckonců jedná se o místo, v němž strávíme asi třetinu celého života. Samostatnou kapitolou je ale povlečení, které mnoho lidí trochu podceňuje a kupuje často nekvalitní a levné ložní prádlo, jenž se pak může nepříznivě projevit na kvalitě jejich spánku a potažmo i jejich zdraví.

Mezi nejkvalitnější příze pro výrobu povlečení patří zejména ty saténové. Ten pravý tkaný satén ale nekoupíte za pár stovek na tržnici nebo v obyčejném supermarketu. Skutečně kvalitní a pravý satén má zcela jiné vlastnosti než ten obyčejný a pokud jej jednou vyzkoušíte, hned poznáte ten obrovský rozdíl. Povlečení z pravého saténu je nejen krásné na pohled a příjemné na dotek, ale má i spoustu jiných předností – patří mezi ně např. vynikající odolnost, dlouhá výdrž, perfektní termoregulační vlastnosti (v zimě vám pod ním nebude chladno a v létě se nebudete zbytečně potit) a i po mnoha vypráních si stále udrží svoji barvu a tvar.

Při zařizování ložnice je jedním z důležitých aspektů také volba vhodných barev. Každá barva má totiž určité vlastnosti a to, do jaké barvy bude náš pokoj laděný, může významně ovlivnit naší psychiku. Pro ložnice a tedy i povlečení je velmi vhodnou alternativou zelená, která působí uklidňujícím dojmem a pozitivně tak přispívá ke klidnému a příjemnému spánku. Vyberete-li si do Vaší ložnice zelené povlečení ze saténu, určitě tak neuděláte chybu.

Závěrem jsme pro Vás vybrali 5 tipů na zelené saténové povlečení, které pochází od předního českého výrobce ložního prádla, od společnosti Stella Ateliers. Konkrétně doporučujeme tyto produkty:

Zelené saténové povlečení ECRIN (Mako-satén)

Zelené saténové povlečení ECRIN (Mako-satén)

Zelené saténové povlečení FLIEDER (Mako-satén)

Zelené saténové povlečení FLIEDER (Mako-satén)

Zelené saténové povlečení GRÄSER (Mako-satén)

Zelené saténové povlečení GRÄSER (Mako-satén)

Zelené saténové povlečení FREJ (Mako-satén)

Zelené saténové povlečení FREJ (Mako-satén)

Zelené saténové povlečení RUBEN (Mako-satén)

Zelené saténové povlečení RUBEN (Mako-satén)

Zelené saténové povlečení LEVI (Mako-satén)

Zelené saténové povlečení ELLIOTT (Mako-satén)

Všechna tato povlečení jsou vyrobena z nejčistší egyptské česané bavlny a patří mezi to nejlepší, co je aktuálně na českém trhu dostupné. Některá z nich se dají objednat i v rozšířených velikostech (např. povlečení FREJ), u jiných je zase možné koupit i samostatný povlak na polštář.

Povlečení z ukázky můžete zakoupit na stellaateliers.cz.