Pečujte o saténové povlečení správně a užívejte si jeho hebkost a lesk

Saténové povlečení je dokonalým symbolem luxusu. Řada lidí oceňuje jeho lesklý a hebký povrch, který dodá ložnici punc dokonalosti. Jak o luxusní saténové povlečení pečovat, aby vám dlouho vydrželo jako nové?

Washing - 1510593

Pravý satén si zamilujete

Pokud pokukujete po krásném saténovém povlečení, určitě myslete na to, že sáhnout po levných variantách není dobré rozhodnutí. Levné satény z umělých náhražkových materiálů vás nepotěší svými vlastnostmi ani kvalitou.

Raději zvolte bavlněný satén vyrobený z kvalitní Mako bavlny, jaký najdete u povlečení z nabídky Stella Ateliers. Bavlněný satén je utkaný v husté atlasové vazbě, díky které je povrch tkaniny krásně lesklý. Tkanina prochází procesem úpravy zvané mercerace. Ta dodává materiálu hebkost, vysoký lesk, pevnost, odolnost a také lepší přilnavost barviv.

Luxusní bavlněné saténové povlečení připomíná na omak pravé hedvábí. Povlečení je nejen velmi příjemné na dotek, ale budete se pod ním cítit příjemně jak v létě, kdy se pod ním nebudete potit, tak v zimě, kdy vás bude příjemně hřát. Nemusíte se bát, že by vás saténové povlečení z Mako bavlny studilo nebo že by klouzalo jako jeho levné nekvalitní varianty. Protože bavlna je přírodní materiál, je povlečení vhodné i pro alergiky a astmatiky, nezpůsobuje podráždění pokožky ani sliznic.

Jak o saténové povlečení pečovat?

Aby vám luxusní saténové povlečení vydrželo dlouho jako nové, je dobré o něj správně pečovat.

Praní saténového povlečení

Když si přinesete saténové povlečení domů, je vhodné ho ještě před prvním použitím vyprat, aby se látka zbavila případných zbytků barviv a nečistot, které na ní mohly ulpět při výrobě nebo skladování.

Satén je možné prát až na 60 °C. Při těchto teplotách zničíte případné mikroorganismy, které se v povlečení mohou při používání usazovat. Ideální je, pokud budete saténové povlečení měnit jednou týdně nebo jednou za 14 dní.

Povlečení vkládejte do pračky obrácené naruby a pokud je zapínání na zip, zapněte ho, aby nedošlo k jeho poškození. Do pračky nevkládejte jiné prádlo, abyste předešli tvorbě žmolků. Na praní saténového povlečení používejte prací prostředek na barevné prádlo, přidat můžete i aviváž.

Na saténové povlečení můžete použít i chemické čističe obsahující tetrachlorethen, monofluortrichlormethan a rozpouštědla spadající pod symbol F. Naopak nepoužívejte prostředky, které obsahují chlor.

Sušení saténového povlečení

Pokud máte sušičku, můžete do ní bavlněný satén klidně dát a sušit na šetrný program s nižší teplotou. Pokud chcete prádlo pověsit a nechat uschnout, nevěste ho za rohy, aby nedošlo ke změně tvaru povlečení.

Žehlení saténového povlečení

Při žehlení si na žehličce nastavte maximální teplotu žehlící plochy 150 °C. Při žehlení můžete použít i vlhkou utěrku, přes kterou povlečení přežehlíte. Látka se nebude tolik vysušovat.

Sami uvidíte, že při správné péči vám luxusní saténové povlečení bude připadat i po řadě použití stále krásné, jako byste si ho právě přinesli z obchodu. Vyšší investice do kvality a luxusu se vám vyplatí, protože povlečení v úpravě Mako satén vám vydrží opravdu dlouho.

Na závěr ještě přinášíme další 3 tipy, jak pečovat o ložní prádlo, aby bylo jako ze škatulky.

Publikováno v kategorii