Luxusní povlečení podle materiálu - jak vybrat to správné?

Luxusní  povlečení podle materiálu - jak vybrat to správné?

Kvalitní spánek a dostatečné množství plnohodnotného odpočinku potřebuje každý z nás. Pokud jej máme, pak jsme schopni skvěle fungovat a podávat maximální výkony jak v zaměstnání, tak i při jiných činnostech. Základem pohodového odpočinku je nejen bytelná postel vybavená spolehlivou matrací, ale i kvalitní ložní povlečení. Vybrat jej dnes můžete v celé řadě variant. My se budeme v následujících řádcích soustředit na různé typy luxusního ložního povlečení, které je schopno zajistit maximálně kvalitní relax se vším všudy.

Povlečení Mako-satén je příjemné již a dotyk

Hodně oblíbené je luxusní povlečení Mako-satén. Jeho základem je 100% mercerovaná a česaná bavlna. Již na první dotyk zjistíte, jak je dokonale pohodlné. Ostatně na palec čtvereční bylo využito 200 nití! Povlečení je z hlediska žehlení bezúdržbové. Vybírat lze u tohoto povlečení celou řadu zajímavých designových variant. Moc hezky vypadají třeba abstraktní motivy. 

Saténové povlečení Stella - Ateliers s.r.o.

Povlečení Mako Jersey s dlouholetou životností

Výbornou volbou je bezesporu luxusní povlečení Mako Jersey. Pokud jste o tomto typu povlečení ještě neslyšeli, pak vězte, že nabízí maximální pohodu. Nejkvalitnější materiály, z nichž je ušito, poskytují hladkost, měkkost a kompletní prodyšnost. Rozhodně přitom nelze zapomenout ani na dlouhou životnost. Luxusní povlečení tohoto typu nebudete muset žehlit. Kvalitní 100% čistá bavlna zajistí tvarovou stálost.  

Jersey povlečení Stella - Ateliers s.r.o.

Luxus zvaný Mako-Damašek

Termín Damašek dnes představuje obchodní značku pro jednobarevné povlečení s kontrastními okraji. Toto vzhledové specifikum vzniká zejména díky střídání útkové a osnovní vazby. Dříve se tento typ povlečení vyráběl z hedvábných anebo lněných přízí. Dnes je pro něj typická mercerovaná bavlna. Ta zajistí odolnost vůči potenciálním barevným skvrnám. Povlečení Mako-Damašek lze sehnat v různých cenových kategoriích. Nejdražší je to, jež se vyrábí ze stoprocentní egyptské bavlny.

Damaškové povlečení Stella - Ateliers s.r.o.

Exkluzivní hedvábí

Hedvábí bylo po dlouhou dobu vzorem skutečné jemnosti a luxusu. Dnes je tomu nejinak. Tato tkanina mající svůj původ v Číně se může pochlubit historií starou 5 000 let. Hedvábí je hypoalergenní. Skvělé je především v tom, že v letním období dokáže příjemně ochladit a v zimě dokonale ohřát. Hedvábné ložní prádlo je navíc vysoce odolné vůči roztržení a pachům. Při koupi si budete moci vybrat z celé řady sytě barevných odstínů.

Hedvábné povlečení Stella - Ateliers s.r.o.