Kvalitní povlečení k dokonalému spánku nestačí. Důležitý je také výběr matrace

Kvalitní povlečení k dokonalému spánku nestačí. Důležitý je také výběr matrace

Pěnové matrace jsou aktuálně jasnou jedničkou na trhu s matracemi. Přesto stojí při výběru matrace rozhodně za zvážení i matrace pružinové, jejichž vývoj šel rapidně kupředu. Trendem posledních let se stala výroba kvalitních matrací poskládaných z více různých materiálů, čímž se docílí požadovaných vlastností různého zaměření.

Srovnání pružinových a pěnových matrací

Pružinové jádro

Jádru pružinových matrací je tvořeno zušlechtěnými ocelovými pružinami. Díky progresivní pružinové síle pruží nejprve jemně, s přibývajícím zatížením pruží pevněji, což umožňuje ideální klidovou polohu páteře.

pružinová matrace

Taštičkové matrace - matrace se zapouzdřenými pružinami

Taštičkové matrace jsou modernizované pružinové matrace s mnoha klady.  Základ taštičkové matrace tvoří velké množství samostatných pružinek zapouzdřených v taštičkách z netkané textilie. Pružiny individuálně reagují na nerovnosti lidského těla a optimalizují tak rozložení jeho hmotnosti. Tyto taštičky nejsou propojeny pevně, ale pomocí vysoce elastických popruhů. Právě díky tomuto patentovanému zapouzdřenému uložení je docíleno vysoké bodové elasticity. To je ideální pro klidovou polohu každé páteře a uvolnění svalového napětí. Další velkou výhodou je skvělá prodyšnost a větratelnost.

Matrace z polyetherové pěny

PUR pěna je porézní, dobře prodyšná, a i když je dostatečně elastická, pořád si zachovává tvarovou stálost. Dobrou volbou je pro ty kdo mají doma alergiky, neposkytuje totiž živnou půdu pro tolik nebezpečné roztoče. Pěna je vhodná pro výrobu matrací díky svým vlastnostem jako pružnost, tvarová stálost a cenová dostupnost. Matrace z PUR pěny jsou vyráběny buď z jedné vrstvy, nebo z více vrstev různých druhů PUR pěn, které jsou položeny, či slisovány na sebe.

Matrace pro alergiky? Matrace z PUR pěny

Trápí Vaše dítko nebo jiného člena rodiny alergie na roztoče? Pořiďte si matraci z polyetherové pěny (PUR pěny). Tato matrace nejen že zabraňuje množení a živení roztočů, ale dokonale se přizpůsobí Vašim zádům a celému tělu. To vše díky své elasticitě a tvarové stálosti.  Dalšími kladnými faktory, které Vás přesvědčí k nákupu PUR matrace je její dobrá prodyšnost, elastičnost a cenová dostupnost. PUR matraci můžete zakoupit v jednovrstvém nebo vícevrstvém provedení.

  pěnová matrace relax

Matrace ze studené pěny

Studená pěna a matrace z ní vyrobené se výborně přizpůsobují tvarům těla, doslova překvapují svou naprostou nehlučností. Jejich bodová elasticita je naprosto skvělá, mají dobrou pružnost a přizpůsobivost pro ležení a jejich životnost je velmi dlouhá.  I matrace ze studené pěny, stejně tak jako matrace z polyetherové pěny jsou vhodné pro alergiky, z toho důvodu, že neposkytnou roztočům žádnou živnou půdu.

Studená pěna jako základ matrace

Dlouhá životnost, bodová elasticita a cenová dostupnost. To jsou tři hlavní faktory, které najdete u matrace vyrobené ze studené pěny. Matrace vyrobené ze studené pěny se velmi dobře přizpůsobí tvaru vašeho těla, jsou pružné a v neposlední řadě vhodné pro alergiky, jelikož nevytváří prostředí vhodné pro alergiky. Matrace ze studené pěny jsou nejčastěji vyráběné pěnové matrace, tudíž se těší velké oblibě.

Matrace z viskózní pěny

Další materiálovou variantou pro pěnové matrace je viskózní pěna. O příjemný spánek se postará díky přizpůsobení se tělu díky jeho teplu. Místa citlivější na tlak jsou díky tomu lépe odlehčena. Viskózní pěna má také vynikající bodovou elasticitu a je označována jako paměťová pěna.

matrace Mabo

Antibakteriální viskózní matrace

Matrace vyrobena z viskózní pěny velmi dobře reaguje na tlak a teplo, přičemž se velmi dobře přizpůsobí tvaru těla. Místa citlivá na tlak jsou odlehčena a zatížení svalů je velmi malé. Matrace většinou obsahuje 5-7 zón, které podepírají tělo během spánku. Tyto matrace pomáhají zabránit proleženinám a velmi často se označují za paměťové matrace.